[X3 TC] Wasze pomysły na kompleksy samowystarczalne (tzw. Loopy)

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

gienkov
Posts: 5
Joined: Wed, 25. Feb 09, 11:52
x3ap

[X3 TC] Wasze pomysły na kompleksy samowystarczalne (tzw. Loopy)

Post by gienkov » Sun, 29. Nov 09, 12:39

Oto jeden z moich kompleksów samowystarczalnych (zlokalizowany w sektorze Ore Belt)

Składa się z(wszystkie stacje zakupione u rasy Argoni):
- Solar Power Plant XL x1
- Crystal Fab x3
- Silicon Mine L Yield 64
- Silicon Mine L Yield 64
- Cattle Ranch L x5
- Cahoona Bakery L x4

Całkowity koszt:
60.856.864kr (bez połączeń)

Zamierzam jeszcze podpiąć Chip Plant i Computer Plant. Z powodu tego że dwie asteroidy zawierające największe pokłady krzemu były oddalone o około 40km konieczne było użycie Traktor Beam-a i zbliżenia ich do siebie. Korzystam z FCC który bardzo pomaga w tworzeniu ładnie wyglądających kompleksów.
A jak wyglądają wasze największe kompleksy?

EDIT: Podaje link z konfiguracją tego kompleksu gdyby ktoś był zainsteresowany budową takiego http://tinyurl.com/ykyd9yf
X3: TC 2.5

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 29. Nov 09, 13:14

Kalkulator kompleksów PL, nie takie kompleksy można dzięki niemu opracować.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Kompleksy

Post by SourVenom » Sat, 29. Jun 13, 10:38

Tak tak to znowu Ja i znowu odgrzewam stary temat (2009). Chciałem napisać własny ale doszedłem do wniosku, że coś takiego na pewno już na forum musiało być i voila - choć nie wiem czy nie było bardziej adekwatnego co do moich potrzeb.

Moja propozycja jest taka - jesteście weteranami więc pochwalcie się jakie imperium ekonomiczne udało się wam zbudować. Wasze największe, najpiękniejsze, najbardziej dochodowe (do wyboru) kompleksy i ich umiejscowienie w uniwersum X.

PS.:Napiszcie też o które X chodzi (TC, AP, Reunion itd.)

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 29. Jun 13, 11:26

X3 AP
Kompleks w Antigone Memorial,
łączna liczba: 87 fabryk

Advenced drone factory: 5
Cahona bakery L: 14
cattle ranch L: 15
crystal fab L: 9
Impulse ray emitter forge: 5
ore mine L: 2
plankton farm L: 10
scrufin farm L: 5
Shield prod. facility 1MJ: 10
silicone mine: 4
solar power plant XL: 4
teladianium foundry: 5

zysk wg kalkulatora: 5.517.741
do tego 50 aktywnych handlarzy galaktycznych
5 Mamutów
statki bojowe: 1 M7; trochę drobnicy M4, M3 - ok 30 sztuk
ok 2/3 sektorów z satelitą zaawansowanym

W planach było powiększenie tego kompleksu do wielkości 103 fabryk, z nastawieniem na produkcję własną. Przy okazji zacząłem budować kolejny kompleks u splitów w Thuruk`s Pride. Mieszkanka fabryk argońskich i splickich. Kompleks 36 fabryk.

W wyjściu nowego patcha zacząłem grać od nowa, bo wcześniej użyłem modów: większa liczba dostępnych statków w stoczniach i możliwość zakupu HQ.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 29. Jun 13, 13:41

Ja się nie mam czym pochwalić, bo największe osiągnięcie (w X3 Reunion z modem XTM) to był kompleks bodaj 3 (tak tylko trzech) fabryczek produkujących zdaje mi się jakieś kopaliny na własny użytek. Nie budowałem imperium handlowego z dwóch powodów - bardziej opłacalna i zajmująca była walka i przejmowanie zdobycznych okrętów xenonów, a poza tym obawiałem się, że komputer nie pociągnie mi zbyt rozbudowanego kompleksu.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 29. Jun 13, 13:56

Ja na przykład posiadam średnio rozbudowany kompleks w Omicron Lyrae co powoduje widocznie dłuższe ładowanie się gry po wyjściu z bramy skokowej - o ile w zwykłym sektorze trwa to około 15-20 sekund tak tam mam chyba z 60-70 sekund. Niby nie jest tak źle ale dobrze też nie jest

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sat, 29. Jun 13, 15:56

Jak jeszcze grałem, to miałem też kilka kompleksów. Tu są zdjęcia.

klarix [ external image ]

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 29. Jun 13, 16:32

Oh boy - mój kompleks (tylko jeden wciąż rozwijam) wygląda jakby coś wybuchło w talerzu pełnym spaghetti :/ . Bywało i tak, że nagle (bez ingerencji xenonów i krzaków) zaczęły mi ginąć transportowce - okazało się iż zdezorientowany autopilot rozbijał je o świeżo co dołączoną elektrownię. Ale udało mi się temu zaradzić - dokupiłem dwie fabryki postawiłem z dala od mojego kompleksu, połączyłem je, po czym połączyłem obydwa kompleksy wybierając najpierw ten świeżo wybudowany - efekt jest taki, że huba mam niedaleko bramy skokowej a owo spaghetti plącze się w pobliżu nie zagrażając już moim statkom :P . Niestety screena nie dodam bo jest on w Omicron Lyrae, gdzie widoczność ogranicza mgławica.
Btw. jak dodawać obrazki do postów ???

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sat, 29. Jun 13, 22:05

Najlepsze compleksy loopy stawia sie w Savage Spur. Jest tam dostatecznie duzo zloz rudy i krzemu zeby produkowac w jednym miejscu praktycznie wszystko.

W AP w ramach cwiczen postawilem se Samowystarczalny Komplex Średniego Rozmiaru.
Jeszcze zostalo 'kilka' skałek do przejęcia i mozna zaczac jakaś poważniejszą produkcje. Do bramy obok jest podłączony HUB a do niego HQ, wiec wszystko jest pod ręką.

Gram w AP ale w TC tez tak mozna :)

P.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sun, 30. Jun 13, 07:59

SourVenom wrote:Btw. jak dodawać obrazki do postów ???
(img)http://adres obrazka(/img)
i zamień () w []

@bufi: imponujące [ external image ]

klarix

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 30. Jun 13, 08:55

Aha - czyli najpierw muszę go wrzucić na jakąś stronę typu np.:ImageShack?
@Bufi
Ja mam problem w moim kompleksie z krzemem - w Omicron Lyrae znalazłem tylko 4 biedne asteroidki warte by z nich wydobyć krzem (jedna była dość zasobna - 31, za to reszta miała złoża bodajże 13 ), co prowadzi do częstego braku surowców w fabrykach kryształów zaopatrujących elektrownie :/ . Pomyślałem nawet o tym by na jakiś czas nie sprzedawać ogniw energetycznych co powinno poskutkować trochę szybszym napełnieniem się magazyny kryształów a w dalszej perspektywie i krzemu. A swoją drogą to od jakiegoś czasu szukam sektora dla drugiego kompleksu.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 30. Jun 13, 18:36

W swojej karierze nigdy nie wybudowalem kompleksu wiekszego niz skladajacego sie z 10 fabryk :) Jesli juz to buduje pojedyncze fabryczki, lub mega proste kompleksy skladajace sie z 3-6 fabryk i najczesciej sa to destylanie lub zielarnie lub fabryki produkujace typowe elementy wyposazenia statkow jak oslony 25, 200 czy WMP.

@SourVenom

na obrazki polecam imgur.com, chyba najlepszy hosting oferujacy mozliwosc uploadu bez tworzenia kolejnego zbednego konta, dluga zywotnosc plikow
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 30. Jun 13, 19:31

Dzięki Klarix i Skorkvild.

W takim razie zamieszczam screena z mapką Omicron Lyrae w którym to sektorze znajduje się mój kompleks ISS składający się z 39 stacji:
Fabryka Chipów
Fabryka rakiet Jedwabnik
Fabryka wież Laserowych x2
Fabryka Kryształów L x2
Fabryka Kryształów M x2
Fabryka osłon 1 MJ
Fabryka osłon 25 MJ x2
Zaawansowana Fabryka Droidów x2
Rafineria oleju Rastrowego x2
Rafineria oleju Słonecznego
Smażalnia steków L x2
Akwarium Czeltów L
Farma Pszenicy M x3
Odlewnia Teladianium
Ranczo hodowlane L x2
Szklarnia kwiatowa M x3
Kopalni krzemu L x4
Kopalnia rudy L
Kopalnia Rudy M x2
Elektrownia Słoneczna L x3
Elektrownia Słoneczna M

[ external image ]

Cóż ... budowałem ją od pojedynczej farmy pszenicy do samowystarczalnego kompleksu produkującego towary na sprzedaż jak i pokrywające moje zapotrzebowanie więc jest tu trochę bałagan. Ale działa jak się patrzy a i zyski przynosi nienajgorsze.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 30. Jun 13, 20:29

SourVenom wrote: @Bufi
Ja mam problem w moim kompleksie z krzemem - w Omicron Lyrae znalazłem tylko 4 biedne asteroidki warte by z nich wydobyć krzem (jedna była dość zasobna - 31, za to reszta miała złoża bodajże 13 )
Standardowy problem ;) W TC o tyle jest łatwiej, że mozna uskuteczniać gornictwo mobilne. WYsylasz 20-50 TS ktore kopia w skałkach zgarniaczem rudy. Zloza sie nigdy nie konczą (chyba, że to juz załatali). Mozna uzywac tego zamiast kopaln.

P.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 30. Jun 13, 22:04

Nie wiem czy to tylko ja czy inni też tak mają ale gdy wyślę w pełni wyposażone statki górnicze (najpierw Sęp, a teraz Kajmany) to Autopilot zdaje się nie do końca wiedzieć co to jest Asteroida - lata naokoło niej, lub po wyleceniu ze stacji zatrzymuje się w jakimś miejscu i stoi nic a nic nie robiąc. A tak w ogóle to co to ma być, że w statku górniczym Przenośny System Wiertniczy można zainstalować tylko i wyłącznie w tylnej wieżyczce (oba wymienione statki tak miały). Rozwiązałem ten problem osobiście wsiadając w rzeczone TS-y i rozwalając asteroidę (puki co jedną) na drobne kawałki które to zbierają aż do zapełnienia ładowni.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sun, 7. Jul 13, 22:12

Wpadłem jakiś czas temu na rozwiązanie problemu z krzemem. Mi osobiście najbardziej potrzebny był do tworzenia kryształów więc postanowiłem stworzyć 1 samowystarczalny kompleks, który będzie produkował dużą ich ilość, a następnie TS-y z napędem skokowym dostarczać będą je do innych kompleksów. Zrobiłem więc coś takiego:
[ external image ]
Kompleks składa się z:
Wytwórnia kryształów L x3
Smażalnia Steków L x2
Ranczo Hodowlane L x2
Kopalnia Krzemu L x2 (na asteroidach o złożach 70)
Elektrownia Słoneczna XL

Puki co nadwyżka kryształów jest niewielka (elektrownia XL pożera większość), jednak dalsza rozbudowa jest w planie. Zyskuje na tym sporo kredytów (Teladianie byliby ze mnie dumni) ponieważ zamiast wydawać je w innych fabrykach będą po prostu przechodziły z konta jednego kompleksu na konto drugiego. Chwilowo jednak zamierzam je sprzedawać w pobliskich elektrowniach, co powinno szybko zapełniać moje konto.

Edit:
W Complex Calculatorze pokazuje niedobór steków - za jakiś czas załatam go dodając Smażalnie Steków L i Ranczo hodowlane L

A w o wiele odleglejszej perspektywie jest taki oto kompleks
Last edited by SourVenom on Wed, 17. Jul 13, 21:32, edited 1 time in total.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Thu, 11. Jul 13, 21:49

A gdyby tak zmienić pytanie zawarte w temacie - gdzie najlepiej ulokować kompleks ?

Osobiście obstawiałbym sektory:
Tkr's Deprivation - dużo asteroid, średni bogate złoża, dość bezpieczny
Savage Spur - ogromna ilość asteroid, średnie złoża, wymaga zabezpieczenia (przed Yaki)
Nieznany Sektor na wschód od Zyrath's Dominion - średnie złoża, w sam raz na postawienie małego kompleksu
Cho's Defeat - bogate złoża, mocno chroniony, możliwość ekspansji na północ (średnie złoża, dużo asteroid)

PS.: Dla mnie głównie liczył się Krzem ze względu na produkcję kryształów.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sat, 13. Jul 13, 23:45

SourVenom wrote: PS.: Dla mnie głównie liczył się Krzem ze względu na produkcję kryształów.
Zobacz w Mines of Fortune (ale tajemnicza nazwa ;) tam maja najwieksze zloza krzemu. Chociaz ja i tak nadal polecam SavageSpur. A z Yaki to trzeba zyc w zgodzie, to najlepsi klienci na ziolo i wóde ;)


Jak sie nie boisz spoilerow to kliknij tu Zloza krzemu w X Świecie.

P.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 15. Jul 13, 07:47

Puki co muszę poczekać z rozbudową - z 70 M które miałem, po ulepszeniu Arana zostało mi 20... a jeszcze musi zaliczyć przymusowy oblot po dokach w Getsu Fune. Ale dzięki za info.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”