iPhone

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Co sadzisz o iPhonie?

Poll ended at Tue, 19. Jun 07, 01:58

Niezłe cacko
2
25%
Droga zabawka
6
75%
 
Total votes: 8

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

iPhone

Post by RAFIO » Thu, 10. May 07, 01:58

Zakładam temat by spytać się was o zdanie o najnowszym cacku od Apple, czyli iPhonie. Zapewne większość z was już o nim słyszała. W wielkim skrócie jest to multimedialny telefon komórkowy, pozbawiony klawiatury (wszystko robi sie dotykajac ekranu palcem - brak piurka).

Inne funkcje:

-Czujnik zblizeniowy: Gdy przykładacie telefon do ucha podczas rozmowy, ten to wykrywa, i wyłącza wyświetlacz

-Pozycja telefonu: gdy obracamy telefon w poziom, ten automatycznie obraca ekran

-Wyświetlacz 320x480

-Pamięc 4 bądź 8 gb (kolejno 399$ i 599$)

-Zintegrowany iPod i Aparat 2 mpix

- Bluetooth; edge

Zresztą, obejżyjcie sobie:

http://youtube.com/watch?v=xvMasa9gfEc (Kropeczki to ruchy palcami)
http://youtube.com/watch?v=YgW7or1TuFk

A po tym:

http://youtube.com/watch?v=1xXNoB3t8vM (;))

Jakie jest wasze zdanie o tym fonie?

Wg mnie, poraża technologią i zastosowanymi rozwiązaniami, ale imho, jest trochę przecudowany.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 10. May 07, 02:06

Brakuje jakiejś neutralnej opcji ankiety w stylu "ale ozzo chodzi", żebym mógł na nią zagłosować :wink: .
Dla mnie komóra ma służyć do rozmowy i smsów, a wszelkie pozostałe bajery są zbędne. Więc jedyne czego mi potrzeba w komórce to długi czas czuwania, czyli dobra bateria. Wszystko inne tylko zajmuje miejsce 8) . To oczywiście tylko moja opinia i inni mogą się z nią nie zgodzić, co oczywiście jest ich problemem, nie moim :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Ghostek
Posts: 380
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:51
x2

Post by Ghostek » Thu, 10. May 07, 16:35

@Sauron -> nom, dodam że jak dla mnie Nokia 5110 rządzi :D Nie ma to jak praktyczne urządzenie :P. Ja tam wolę mieć wszystko osobne, ale porządnie, a nie w jednym 'opakowaniu' ale kiepsko (tj. telefon - niby ok, ale strach nosić taki drogi bo ukradną, mp3 - zwykle mało miejsca na muzykę, aparat - szkoda gadać, próbowałem kiedyś czymś takim robić zdjęcia - porażka na całej linii, już zwykły kompakt praktyczniejszy, nie mówiąc już o bardziej profesjonalnym sprzęcie ;))

A co do samego iPhone, to nie miałem okazji używać, ale:
-Czujnik zblizeniowy: Gdy przykładacie telefon do ucha podczas rozmowy, ten to wykrywa, i wyłącza wyświetlacz
Wykrywam tu potencjalnie wyjątkowo wnerwiającą funkcję ;)

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 10. May 07, 16:37

Wykrywam tu potencjalnie wyjątkowo wnerwiającą funkcję ;)
Niby czemu? Gdy zakrywasz cały wyświetlacz, to ten jest wyłączany = oszczędzanie baterii.

No, i spróbój nosic przy sobie naraz aparat, kamerę, pojemnyodtwarzacz mp4. ;)

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Thu, 10. May 07, 17:46

Ja popieram Ghostka... Sam miałem Nokie 5110 . Taa długi czas czuwania, może dzwonić, wysyłać sms'y, jest budzik itp. Wszystko co jest potrzebne, a na dodatek w trwałym opakowaniu....

Co do iPhona.. trochę mnie przeraża to że większość powierzchni jest ekranem... Oczywiście jeśli ktoś chce mieć wszystko w jednym miejscu czemu nie? Jeśli ktoś będzie z tego korzystać... (osobiście nie czuje potrzeby posiadania mp3, i aparatu itp. itd. ciągle przy sobie..) Dla mnie jest też zbyt napakowany i byłby niepotrzebnym wydatkiem skoro i tak funkcje oferowane przez telefony znacznie tańsze mi wystarczą, poza tym dochodzi czas działania na jednym ładowaniu... :roll:

Edit: A i oczywiście głosowałem za : droga zabawka (w końcu jakby ktoś potrzebował do pracy naprawdę na poważnie i koniecznie to i tak pewnie szybciej by się skusił na palmtopa, lub laptopa...)
Last edited by Urban on Thu, 10. May 07, 17:52, edited 1 time in total.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 10. May 07, 17:48

jakby zrobili X3 na iPhona, to może, może bym się zastanowił... :lol:
pykałbym sobie w pociągu :wink:

Ghostek
Posts: 380
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:51
x2

Post by Ghostek » Sat, 12. May 07, 10:15

RAFIO wrote:Niby czemu? Gdy zakrywasz cały wyświetlacz, to ten jest wyłączany = oszczędzanie baterii.
Może się mylę, ale podejrzewam że nie będzie go można też trzymać np. za blisko twarzy bo się wyłączy ;) Chyba, że będzie można tą funkcję ręcznie kalibrować w zależności od potrzeb, to wtedy zwracam honor ;)
No, i spróbój nosic przy sobie naraz aparat, kamerę, pojemnyodtwarzacz mp4. ;)
Nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić, po co miałbym nosić ze sobą naraz aparat i kamerę, a mp4 nawet nie posiadam (jak dla mnie oglądanie filmów na małym ekraniku w np. środku zatłoczonego autobusu to żadna przyjemność, ale jak kto woli :P), mój odtwarzacz mp3 jest całkiem pojemny (gb wbudowany + możliwość wkładania kart pamięci) i mały, więc nie ma problemów z noszeniem (domyślam się, że noszenie ze sobą np. pojemnego mp5 albo mp34 byłoby trochę niepraktyczne, ale i tak nie mam pozwolenia na broń :twisted: ). Fakt, 5110 to, w porównaniu do nowszych komórek, 'cegła', ale ja tam wolę czuć że mam telefon w kieszeni, zawsze trudniej zgubić ;)

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 12. May 07, 15:18

Ghostek wrote: Może się mylę, ale podejrzewam że nie będzie go można też trzymać np. za blisko twarzy bo się wyłączy ;) Chyba, że będzie można tą funkcję ręcznie kalibrować w zależności od potrzeb, to wtedy zwracam honor ;)
Musi być jeszcze dotyk do ekranika. Pozatym z racji konstrukcji, trudno by było trzymac go 3 cm przy twarzy, i jeszcze klikać na nim. ;)

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sat, 12. May 07, 16:24

Hmm, ale szkoda, że ta wersja właśnie, która wychodzi w czerwcu (tyle zrozumiałem z zapowiedzi) nie jest w systemie 3G. Czyli ta cena 500 $ jest troszkę duża :/.

Ponoć robią już konstrukcję podobną, pracującą w 3G, z kamerką z przodu. Jednak zapewne cena będzie zaporowa :x
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 12. May 07, 17:43

Z tego co mi wiadomo, LG też już pracuje nad takim fonem, tyle że dla odmiany, prostokątnym a nie ogrąglastym ;)

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sat, 12. May 07, 22:37

Mani_Hc wrote:Hmm, ale szkoda, że ta wersja właśnie, która wychodzi w czerwcu (tyle zrozumiałem z zapowiedzi) nie jest w systemie 3G. Czyli ta cena 500 $ jest troszkę duża :/.

Ponoć robią już konstrukcję podobną, pracującą w 3G, z kamerką z przodu. Jednak zapewne cena będzie zaporowa :x
3G nie jest obsłuwiane, dlatego że prezes koncernu, pan Jobs powiedział że nie ma sensu inwestować w technologie, które nie mają przyszłości. I faktycznie, UMTS jest drogi, i właściwie nieopłacalny, przyjął się tylko z biedą w Japonii.
Na horyzoncie standard 4G, ale prawda jest taka że prawdziwa przyszłość telefonii komórkowej to urządzenia z dostępem do internetu, ze stałym abonamentem, i z VOIP ala skype - w tą stronę to idzie :)

Return to “Polskie / Polish Off Topic”