Kosmos i tematy związane

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Kosmos i tematy związane

Post by sonen » Fri, 15. Feb 08, 15:29

Polski rząd powołuje sztab kryzysowy w związku z uszkodzonym amerykańskim satelitą, który może spaść na terytorium Polski – dowiedziało się radio RMF FM.
Informacje o groźbie upadku satelity na terytorium naszego kraju dotarły do polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej ze Stanów Zjednoczonych. Szczegóły owiane są tajemnicą, ale wiadomo, że Amerykanie sprecyzowali, że zagrożenie dotyczy terenów poniżej 52 równoleżnika, a zatem linii przebiegającej mniej więcej przez środek Polski im łączącej Terespol, Warszawę i Leszno.

Wczoraj prezydent Bush nakazał zestrzelenie uszkodzonego satelity przy pomocy pocisku odpalanego z okrętu wojennego. Nie wiadomo jeszcze, kiedy operacja się zacznie. Prawdopodobnie satelita sam spadłby z orbity w pierwszym tygodniu marca - podało radio RMF FM.


http://wiadomosci.onet.pl/1693279,11,item.html

i jeszcze jedna wieść...

http://wiadomosci.onet.pl/1692811,16,se ... ,item.html

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 15. Feb 08, 15:32

Właśnie też to zauważyłem i myślałem, że pierwszy o tym napiszę, a tu klapa :roll: .
Ciekawe jak się sprawy potoczą, może to ufocy przejęli kontrolę nad tym satelitą, albo jakiś rosyjski haker ;).

Edit: ciekawy drugi news, odkrycie układu odległego od nas o 4500 lat świetlnych. Zabawne, że ten układ w tej chwili może już nie istnieć, a uczeni podniecają się swoim znaleziskiem :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 15. Feb 08, 22:43

Panowie ja bym sie tym satelita nie przejmowal, bardziej mnie martwi ten rosyjski system obrony ktorym nas tak strasza ze moze odpalic w nas prewencyjnie rakiety :P

Co do tego satelity, hmm... Wydaje mnie sie ze te tajne materialy to dowody w sprawie smierci Kennedy`ego albo pikantne fotki Billa Clintona i Moniki Levinsky :D Amerykanie upchneli je na satelite i wywali w przestrzen by nikt nigdy sie o tym nie dowiedzial, a tu taki zonk. W White Housie musi byc naprawde goraco :)

Odnosnie tego odkrycia to w dziedzinie astronomii niepodzielnie rzadzimy. Mikolaj Kopernik, prof A. Wolszczan, teraz dochodzi jeszcze najswiezsze odkrycie zespolu prof Udalskiego.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sat, 16. Feb 08, 13:20

Jedna watpliwosc sie nasuwa. Skoro JUZ powiadomili rzad polski - ze moze nam na leb spasc, zastanawia dlaczego tylko nas o tym powiadomili. Mozna by snuc domysly, iz wiedza dokladnie gdzie spadnie.
W innym przypadku po co by nas powiadamiali. Wiec nie chce mi sie wierzyc w te zapewnienia, ktore sa w mediach - iz nie wiadomo gdzie spadnie.
Co nie zmienia faktu ze niewiele moze szkody zrobi.
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 16. Feb 08, 22:34

Dzisiejszy news podawał, że na pokładzie może się znajdować jakiś zbiornik ze sporą ilością łatwopalnej substancji, która niekoniecznie musi się spalić przy przechodzeniu przez atmosferę, a właściwie może wybuchnąć po uderzeniu i skazić obszar o powierzchni dwóch boisk piłkarskich. Ciekawe co to za substancja, jeśli "może coś skazić" ;).

Jakby ten satelita był taki nieszkodliwy, nie byłoby potrzeby zawiadamiać obrony narodowej innego kraju :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 16. Feb 08, 23:15

Sauron11 wrote:Ciekawe co to za substancja, jeśli "może coś skazić" ;).
To też podawali: pół tony hydrazyny.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Mon, 18. Feb 08, 15:02

Prawda jest też taka, że w telewizji mówili że USA ostrzegło NIE TYLKO rząd polski... :roll: A tak IMO to media rozdmuchały tę sprawę jakby to miała spaść rakieta balistyczna, albo fragment międzynarodowej stacji kosmicznej.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Tue, 19. Feb 08, 08:39

IMO nieco dokładniejsze info: http://news.astronet.pl/news.cgi?5747

Return to “Polskie / Polish Off Topic”