GuildWars[off topic] :)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

GuildWars[off topic] :)

Post by ergo » Tue, 17. May 05, 11:10

Wiem ze to niekoniecznie pytanie na tym forum, ale niejednokrotnie juz sie przekonalem ze ta spolecznosc ma bardzo szeroki wachlarz zainteresowan, wiec jestem niemal pewien ze uzyskam ciekawe informacje :)

Wiec, czy ktos z kolegow/kolezanek mial okazje grac w ta gre ? Nosze sie z zamiarem zamowienia tej gierki w CDProjekcie i juz prawie sie zdecydowalem :) W zwiazku z tym, mam pare pytan:

1) Jak gra wypada na tle WoW ? wiem ze to 2 rozne gry, ale i tak interesuje mnie wasze porownanie :)
2) Czy jest miodna, tak bardzo jak ja wszyscy rekalmuja ?
3) Czy sa jakies specyficzne/irytujace rzeczy ktore przeszkadzaja ?
4) Ciekawe linki do opisow i dyskusji na temat gry

Z gory dziekuje !! :)

User avatar
Arleonenis
Posts: 38
Joined: Thu, 5. May 05, 18:38
x3tc

Post by Arleonenis » Tue, 17. May 05, 12:45

Hejka,
Co do tej gry to ją testowałem (bete) i to co widziałem nie przypadło mi do gustu, sterowanie coś pomiędzy diablo i neverwinter nights, ogólnie fajne przez godzinke dwie, potem się zaczyna nudzić co jest rekordem jak dla mnie:) Co do WoW to moim zdaniem lepszy jest everquest 2 ale to też jest gra na 2-3 miesiące, po prostu obie te gry nudzą się bardzo szybko jeśli nie masz pod ręką dobrej ekipy kumpli, gdyż:

-ile czasu można polować na potwory nim się to znudzi?
-nieważne jak grasz i co robisz liczy się level postaci, więc trza levelować ostro
-na danym levelu w zasadzie poza questami, zwiedzaniem lokacji i polowaniem nic nie ma, więc levelujesz dalej widzisz nowe lokacje nowe potwory i masz nowy sprzęt ale gra jest w zasadzie taka sama cały czas

więc jak lubisz diablowate gry gdzie poza zabijaniem potworów nic wielkiego nie ma to biegnij do sklepu i kup którąkolwiek z tych gier powinieneś być zadowolony z każdej z nich a jak chcesz coś więcej cóż... każdy mmo"rpg" odpada

(to są tylko moje odczucia ale co do mmo to mam spore doświadczenie i może to dlatego że mi się "przejadły"?)

Tadeus1
Posts: 60
Joined: Sat, 16. Apr 05, 09:45
x2

Post by Tadeus1 » Tue, 17. May 05, 13:04

Jak chcesz cos wiecej to zagraj w Ultime Online, to dosc ciekawe doswiadczenie po lvlowaniu w WoWie :)

User avatar
Blaster X
Posts: 183
Joined: Tue, 22. Jun 04, 08:23
x2

Post by Blaster X » Tue, 17. May 05, 13:20

Arleonenis patrzac po twoim avatarze (Minmatar-Brutor) widze ze grasz w EVE ale na polskim forum tej gierki jakos cie nie widzialem :roll:

BTW: Olejcie sobie WoWy i inne badziewia bo EVE-Online rulezzz 8)

Indoctrine
Posts: 371
Joined: Sun, 28. Mar 04, 00:37
x3tc

Post by Indoctrine » Tue, 17. May 05, 15:31

No więc tak:

Grałem w tesy na E3, oraz w 2 betaweekendach.

1. To inna gra niż WoW. Bardziej nastawiona na kooperację. Nie ma możliwości na nikogo napaść, dropy są przypisane do konkretnych postaci i nie można nikomu nic zabrać :) Dlatego mi się podoba.
Ma też bardzo dużo misji dla drużyn 4-8 osobowych.

2. Bety były bardzo :D Mam nadzieję, że gra również.

3. Tak. Chyba uzależnia.

4. O guildwars.pl już wiesz :D Innych za bardzo nie przeglądałem.. Poza stroną główną gry i forumami różnymi(są linki na stronie głównej gry).
:boron: W następnym wcieleniu będę Borońską Księżniczką :P :boron:
Porucznik ekspedycji karnej przeciwko Splitom.

User avatar
Arleonenis
Posts: 38
Joined: Thu, 5. May 05, 18:38
x3tc

Post by Arleonenis » Thu, 19. May 05, 13:48

Hej Blaster, tak grałem w eve`ke od 2003, od miesiecy jednak nie gram, a ze abonament na 2 lata wykupiony (300m isk lacznie mnie 2 roczne keye kosztowaly:P) to wchodze od czasu do czasu skilla przelanczac. Jak ccp wprowadzi chodz 25% tego co obiecali ponad rok temu to wróce bo jak na razie poza balansem (co tylko sie do pvp przydaje) nic nie zrobili... nawet bledu graficznego na typhoonie nie poprawili a to jest 5 minut w 3d maxie roboty, statki tech 2 tez sa niedopracowane graficzne (a tu dzialke przyczepione do powietrza, a tu silnik doczepiony pod niewielkim katem do innych...) jak przestana szefowie "olewac" sprawe to mozna w eve pograc bo teraz... szkoda nerwów, tylko pvpowcy (czytaj piraci) maja teraz radoche z siedzenia cale dnie na bramie i walenia do wszystkiego co sie zblizy lub skok do safe spota i log out jak sie pojawia ci co na piratów poluja

qui-stay-gon
Posts: 85
Joined: Fri, 13. Aug 04, 11:52
x2

Post by qui-stay-gon » Sun, 29. May 05, 17:55

guild wars to bym sobie zagrał bo czytałe że tylko płaci się za gre a nie jak w pozostałych mmorpg miesięczny abonament
niech zysk będzie z wami

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 8. Nov 05, 13:08

qui-stay-gon wrote:guild wars to bym sobie zagrał bo czytałe że tylko płaci się za gre a nie jak w pozostałych mmorpg miesięczny abonament
No właśnie,
1. Może ktoś przyblizyć w żołnierskich słowach jakie są zasady tej rozgrywki?
2. Czy rzeczywiście się nie płaci online, a tylko za pudełko w sklepie?
3. Co zrobić, żeby zacząć i żeby łatwo poszło?
4. W jakim świecie się akcja rozgrywa?
5. Kto z forum gra w GW i gdzie ich można spotkać?
6. Czy do gry odpowiedni jest system z Windows'98SE czy potrzebny jest XPek?

I takie tam.. :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Thores
Posts: 64
Joined: Fri, 7. May 04, 22:38
x3

Post by Thores » Tue, 8. Nov 05, 13:40

Sauron11 wrote:No właśnie,
1. Może ktoś przyblizyć w żołnierskich słowach jakie są zasady tej rozgrywki?
2. Czy rzeczywiście się nie płaci online, a tylko za pudełko w sklepie?
3. Co zrobić, żeby zacząć i żeby łatwo poszło?
4. W jakim świecie się akcja rozgrywa?
5. Kto z forum gra w GW i gdzie ich można spotkać?
6. Czy do gry odpowiedni jest system z Windows'98SE czy potrzebny jest XPek?
I takie tam.. :roll:
Co prawda od dłuższego czasu już się w GW nie bawię (głównie z powodu braku czasu - EQ2 nieźle mnie wciągnął), ale co nieco jeszcze pamiętam. W wielkim skrócie:

1. Zasady są proste - idziesz i zabijasz. Ta gra to głównie h&s, questów mało i raczej o prostej fabule. Z innymi graczami spotykasz się jedynie w osadach - tam możesz podyskutować, pohandlować czy zebrać ekipę. Gdy już idziesz w teren, trafiasz na osobno generowaną dla ciebie i (ewentualnie) kumpli mapkę i tutaj w zasadzie kończy się styczność GW z gatunkiem mmorpg :)
Sama walka jest jednak dość fajna - w wielkim uproszczeniu możesz dla swojej postaci wybrać jedną główną profesję i (trochę później) dodatkową. Aby zabawę uczynić trochę bardziej taktyczną masz mnóstwo zdolności z głównej klasy i dodatkowej, ale na misję możesz wziąść tylko 8 - jeżeli źle wybierzesz set, możesz go zmienić jedynie w mieście, co oczywiście zresetuje postęp w misji.
To jednak jedynie połowa gry - druga warstwa GW to, jak sama nazwa wskazuje, wojna pomiędzy gildiami, rozgrywająca się na arenach. Aby nie była to walka jedynie o pietruszkę twórcy wprowadzili dodatkowy element: dostęp do pewnych krain jest jedynie dla graczy zarejestrowanych w krainach będących aktualnie u władzy - najczęściej jest to, oczywiście, Ameryka :D

2. Tak, nie płaci się za samą rozgrywkę. Filozofia gry jest inna - kupujesz pudełko i w ten sposób masz dostęp do podstawowej części gry. Co jakiś czas mają pojawić się dodatki wprowadzające nowe krainy, przedmioty i (być może) podnoszące limit doświadczenia. Pierwszy z nich jest już, z tego co pamiętam, w opracowaniu.

3. Zacząć jest dość łatwo. O GW można powiedzieć jedno - bilans klas zrobiony jest bardzo dobrze i w zasadzie nie ma tu beznadziejnych kombinacji (nie piszę słabych, bo oczywiście pewne różnice na + lub - są...), tak więc nie należy się specjalnie martwić że skończy się z bezużyteczną postacią. Na początek radzę powłóczyć się po startowej mapie, wykonać parę zadań (koniecznie quest na pierścień wskrzeszenia) i oczywiście, zebrać kapitał.

4. Fantasy. Świat jest dość rozbudowany i mało monotonny. Jedyny zarzut mam do trochę za bardzo sterylnych projektów... tutaj realizm EQ2 triumfuje.

6. 98-ka powinna wystarczyć, tako rzecze przynajmniej notka na opakowaniu gry.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 8. Nov 05, 13:56

Sauron11 wrote:
1. Może ktoś przyblizyć w żołnierskich słowach jakie są zasady tej rozgrywki?
Gra jest ala action hack and slash RPG , porownalbym ja troche do Diablo ale jest o wiele bardziej skomplikowana. Generalnie, inaczej niz w wielu grach typu WoW , odbywa sie walka oraz sama rozgrywka.

Najbardziej jaskrawe ( dla mnie) cechy :
- przedmioty w grze odgrywaja w zasadzie 2 rzedna role
- nie ma postaci wymiataczy - cala gra jest idealnie zbalansowana - Spotkalem opinie , ze przypomina gre w papier/kamien/nozyczki, czyli - w teorii wojownik pokona maga na bliski dystans, ale maga i monka rozlozy mesmer, mesmera zlikwiduje ranger, a rangera i wojownika bez wiekszych problemow nekromanta. Czy to prawda ? nie do konca :) odpowiednio skonfigurowany wojownik zabije maga , ale lepszy mag i w dodatku sprytny - sam na sam pokona wojownika itp :)
- postacie maja podobny poziom zycia - zarowno woj jak i mag nieznacznie roznia sie tym jak wiele maja hp
- w walce przede wszystkim decyduja umiejetnosci gracza i konfiguracja skilli
- wszytkie postacie sa 2 klasowe , chociaz nie jest to wymagane. Mozna wiec laczyc = maga wojownika, maga monka, rangera-nokromante itp :)
Laczac np wojownika i monka uzyskamy palladyna, ktory jest mocny w bezposrednim starciu i potrafi sie niezle leczyc. Laczac rangera z wojownikiem otrzymamy cos na ksztalt assasina/rogue itd. Ale to nie wszystko - kazda klasa ( 1 z 6) ma 3 szkoly w ktorych moze sie rozwijac oraz 1 specjalna np Nekromanta moze rozwijac sie jako minion master, wskrzeszajacy umarlaki, ale moze pojsc w magier krwii i wysysac zycie z przeciwnikow, moze tez wybrac niezwykle mocna szkole oparta na klatwach. Zatem mozemy miec np : monka/nocromante, ktory wysysa zycie i poswieca zycie aby uzyskac mane i leczyc ( magia krwii ) a szkoly leczneia uzywa do .. leczenia. Ale rownie dobrze, moze byc to necromanta /monk ktory bedzie minion masterem, a czarow monka bedzie uzywal do leczenia armii swoich nieumarlych :)
- skille - w grze jest ich kilkaset, kazda klasa ma ich kilkadziesiat. Gacze calymi dniami ukladaja buildy swoich postaci, poniewaz na misje mozna zabrac tylko 8 z nich. Skille moga oddzialywac na siebie i potegowac swoje dzialanie , lub modyfikowac - kombinacji jest ogromna ilosc
- model gry powoduje ciagle rotacje w swiecie pvp - np przez jakis czas "modni" byli magowie powietrza , ale po pewnym czasie ludzie nauczyli sie jak z nimi walczyc. Wczesniej dominowali palladyni , itp. Piekne jest to, ze na kazda strategie mozna znalezc kontre :)
Sauron11 wrote: 2. Czy rzeczywiście się nie płaci online, a tylko za pudełko w sklepie?
tak, nie placi sie za gre online, nie placi sie tez za rozszerzenia ktore okresowo wprowadza arena net. Jednak, w przyszlym roku ma wejsc bardzo duzy upgrade ktory bedzie praktycznie w cenie gry. Obecnie, postacie moga osiagnac 20 lvl , nowy rozdzial tz chapter ma pociagnac single playowa fabule dalej, dodac nowe rasy i umiejetnosci, w zasadzie dodac +100% do obecniej gry. Jednak jesli ktos nie chce nie musi kupowac update, i moze kontynuowac gre, nie bedzie jednak mial dostepu do nowych elementow ( nowych obszarow, broni, itp )
Sauron11 wrote: 3. Co zrobić, żeby zacząć i żeby łatwo poszło?
najlepiej zaczac grac :) Proponuje przynajmniej raz przejsc sobie gre w trybie RPG, a nastepnie sprobowac wlasnych sil na arenach :)

PvP jest tym , dla czego ta gra jest stworzona. Takiej dynamiki nie ma chyba nawet quake :)
Sauron11 wrote: 4. W jakim świecie się akcja rozgrywa?
na ten temat proponuje poczytac np tu:
http://www.guildwars.com/faq/default.html#details
Sauron11 wrote: 5. Kto z forum gra w GW i gdzie ich można spotkać?
Dosyc czesto gram ja, spotkalem w grze rowniez Indoctrine :) czy ktos wiecej, nie wiem
Sauron11 wrote: 6. Czy do gry odpowiedni jest system z Windows'98SE czy potrzebny jest XPek?
What are the system requirements for Guild Wars?

Minimum System Specs:

* Windows® XP/2000/ME/98
* Intel Pentium® III 800 Mhz or equivalent
* 256 MB RAM
* CD-ROM Drive
* 2 GB Available HDD Space
* ATI Radeon 8500 or GeForce 3 or 4 MX Series Video Card with 32MB of VRAM
* 16-bit Sound Card
* Internet connection
* Keyboard and mouse

Moge powiedziec tyle, ze na moim sprzecie , fraps pokazuje w x3 15 -25 klatek. Sprawdzilem w GW - pokazuje w detalah na high, w tej samej rozdzielczosci 60 - 80 :)

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Tue, 1. May 07, 00:44

Wygrzebuję topic.

Grywam sobie ostatnio w rożne RPG, I zastanawiam sie właśnie nad Guild Warsem.

Ale mam pare pytanek:

1.Ile teraz kosztuje cały Guild wars? Z tego co patrzełm na timsofcie, to gra+2 dodatki to około 240zł.

2.Czy wciaż płaci sie tylko raz, za grę, czy doszedł abonament?

3.Czy warto?

User avatar
DYoda
Posts: 158
Joined: Mon, 10. May 04, 15:55
x2

Post by DYoda » Wed, 2. May 07, 17:52

A ja dodam pytanko:

Czy da rade grac na samej podstawce, bez dodatków ... tzn czy teraz ma to sens gdy sa owe dodatki .. bo mozna w ten sposob kupic i sprobowac nienarazajac sie na duze koszty ?

boto
Posts: 324
Joined: Tue, 25. Jan 05, 19:25
x3tc

Post by boto » Thu, 3. May 07, 19:25

da się grac na samej podstawce lub na samym dodatku tylko że nie wszystko będzie dostępne ;p

Return to “Polskie / Polish Off Topic”